Rohovor: Michal Pick

971620_573447026020826_2070687363_nTak mi prosím, pověz, jak jsi se stal veganem, co tě k tomu vedlo?

No já ani nevím přišlo to tak nějak samo, když jsem byl ekolog a pak mi došlo, že ekolog nevegan, je jakoby špatný ekolog, pak se přidala touha ukončit utrpení všech zvířat a byl ze mě vegan a to v den tetovaní v klubu Batalion.To jsi vegan celkem krátkou dobu. Pociťuješ nějaké změny od té doby? Co říká tvé okolí?

Cítím se mnohem lépe, mám víc energie a spoustu nápadů na realizaci. Momentálně mám podanou přihlášku na DAMU a chci si otevřít s přáteli restauraci ve vegan stylu.

Také mám víc síly. Dá se říct, že se mi obrátil život o 180 stupňů do pozitivna.

To ráda slyším. Čím tě oslovila akce 269?

Neměl jsem žádné tetování a tak jsem si konečně nechal vytetovat to, o čem si myslím že má opravdu smysl. Možná ale časem něco přidám.

V čem vidíš smysl hnutí 269?

Hlavně v tom, že se lidi ptají co to mám na noze za číslo a já jim to můžu vysvětlit. A taky to je prostě symbol lidí co mají opravdu rádi zvířata, lidi, mír a planetu Zemi jako celek.

Určitě nezbývá, než souhlasit. Co lidé, jak reagují? A ty jsi měl vždycky positivní vztah k přírodě a zvířatům?

Ano, od mala jsem choval spoustu zvířat a rád jsem chodil do přírody.

Myslíš si, že by lidé a potažmo i vegani měli chova

t zvířata? A co v minulosti. Měl jsi rád maso a živočišné výrobky?
Ano maso jsem jedl hodně. Byl jsem tak vychován. Zvířata ano, ale pouze z útulků.

Byl pro tebe velký problém vzdát se živočišných produktů? A co v práci, vím, že jsi se vyučil v oboru kuchař/číšník, jak jsi toto řešil?

Ze začátku ano, byl to problém, ale postupem času s přibývajícími informacemi o živočišném „průmyslu“ už to byla hračka a dnes bych v žádném případě neměnil. Taky je to tím, že v neveganské stravě se používá spousta konzervantů, zvýrazňovačů chuti, éček atd. a to si člověk už ani nemůže potom vzpomenout jak co vlastně opravdově chutná. V práci jsem se také setkal s přípravou masa před tepelnou úpravou a musím říct, že nic horšího jsem od té doby dlouho neviděl. Je to vlastně hřbitov, kde se z mrtvol připravují pokrmy, na postupy si raději nebudu vzpomínat.

To muselo být hodně drsné, nezávidím. Je ještě něco, co bys chtěl k tématu 269 dodat?

Chtěl bych ještě říct, že pokud lidé opravdu chtějí změnit celkově svůj život k dobru a spokojenosti, k životu plnému lásky a porozumění, bez násilí a zla, tak veganství ruku v ruce s ekologií a bio pěstováním je jediná cesta jak toho docílit. Jiná cesta na této planetě už není a nikdy nebude.Takže doporučuji všem jít do toho. Pokud se tak nestane všichni lidé na planetě zemi cca do roku 2060 zemřou. Lidem bych doporučil tento článek, jehož obsah je pro mě hodně důležitý a poučný.

Děkuji za rozhovor a poučná slova na závěr.

by Merci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *