AKTIVISTÉ ZA PRÁVA ZVÍŘAT SE NECHAJÍ VEŘEJNĚ OZNAČKOVAT ROZŽHAVENÝM ŽELEZEM

Read this article also in English.

poster_2013_06_26PRAHA – Ve středu 26. 6. 2013 se uskuteční, v pořadí již čtvrtá, akce s názvem „Všichni jsme 269“.

Pořadatelé tentokrát přitvrdili a kromě tetování se v 17 hodin na náměstí Republiky aktivisté nechají ocejchovat rozžhaveným železem, které se ve světě běžně používá ke značkování tzv. hospodářských zvířat. Tímto činem chtějí aktivisté upozornit na bolest, kterou miliardám zvířat způsobujeme, aniž bychom se pozastavili nad tím, že všechny živé bytosti vnímají bolest stejně jako my, lidé.

Protest proběhne v Mezinárodní den podpory obětem násilí a apeluje na širokou veřejnost, aby si uvědomila, že nejčastějším důvodem či omluvou násilí je pocit nadřazenosti. Stejný pocit nadřazenosti, který známe z minulosti, kdy například černí soužili bílým, ženy neměly právo volit a židé ztratili nárok na život jako takový. Tyto činy v dnešní době většinově odsuzujeme, ale zapomínáme na nejrozšířenější formu násilí a zotročování páchanou denně na jatkách, ve velkochovech, laboratořích či v cirkusech. I dnes jsou používány plynové komory pro živé bytosti, i dnes jsou cítící bytosti drženy pod zámky v klecích, i dnes jsou ukončovány životy myslících bytostí jako na běžícím pásu. Holokaust dosud neskončil. 

Celá myšlenka hnutí 269 vznikla v říjnu 2012 v Izraeli, kde si tři aktivisté nechali rozžhaveným železem veřejně vypálit číslo 269. Symbol anonymního telete degradovaného na pouhou cifru. Tato akce měla ve světe obrovskou odezvu a zvedla vlnu dalších událostí se stejnou myšlenkou ve více jak dvaceti státech. „Souhlasím s filosofii 269, která odmítá ponížení živých, cítících bytostí na položky ve výrobě a rád podpořím tuto kampaň, která usiluje o osvobozeni zvířat,“ říká Roman Bauer, jeden z aktivistů, který cejchování podstoupí doslova na vlastní kůži.

269Life_branding
Ilustrační fotografie z události v Izraeli

 

Naše společnost maso, mléčné výrobky a vejce prakticky vnímá jako hotové produkty. Málokdo se skutečně zamyslí nad tím, co hotovému výrobku, který leží na pultech, předcházelo. Miliardy zvířat žijí v naprosto nepřirozených podmínkách a jsou drasticky zneužívány pro potřeby daných odvětví. V těchto podmínkách se rodí, žije a umírá nejen skot, drůbež a prasata, ale i laboratorní a takzvaná kožešinová zvířata – všechna chována pro uspokojení lidských rozmarů.

Nezapomínejme, že máme právo volby. Zvolme si cestu bez zbytečného utrpení, vykořisťování a zabíjení,“ uzavírají organizátoři.

Bolest je bolest
Krev je krev
Strach je starch

Více informací:
Petra Šindelářová, tel.: 737 731 957, mail: psindelarova@gmail.com
Vratislava Zibová, tel.: 608 805 094, mail: vzibova@gmail.com

 www.269life.com
 www.269.cz

fb-button www.facebook.com/events/464929320243663

 Logo pro tisk

2 thoughts on “AKTIVISTÉ ZA PRÁVA ZVÍŘAT SE NECHAJÍ VEŘEJNĚ OZNAČKOVAT ROZŽHAVENÝM ŽELEZEM”

  1. Nádherné slová… Robíte absolútne skvelú vec a som šťastná, že na svete existuje ešte pár ľudí, ktorí majú svedomie a chcú zvyšku sveta ukázať, že to, čo sa masovo deje, je totálne a úplne nesprávne a zle. Ak by sa dalo Vás nejak podporiť, rada by som tak urobila. Ste absolútne skvelí a bezkonkurenční.

  2. Máte môj obdiv a posielam Vám energiu! Robíte úžasnú osvetu a takto by mali rozmýšľať všetci. Držte sa! 🙂 Zuzana Klačanská, Galanta, Slovensko

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *