VEŘEJNÁ DRAŽBA OTROKŮ 269 PRAHA

V pátek 23. srpna 2013 v 17 hodin proběhne na Staroměstském náměstí veřejná dražba otroků.
Aktivisté za práva zvířat se touto formou rozhodli upozornit na fakt, že zotročování lidí i zvířat spolu přímo souvisí. Násilí a vykořisťování následuje u obou stejné modely. Tak jako otroci v minulosti, jsou dnes zvířata považovaná za méněcenná a proto hodná podrobení.
1150262_10201757779649295_119678160_n

Akce proběhne v Mezinárodní den upomínky na obchod s otroky a jeho zrušení a apeluje na širokou veřejnost, aby si uvědomila, že otrokářství ve své podstatě nikdy neskončilo. I dnes jsou miliony cítících bytostí zbaveny práva na svobodu, jsou prodávány a kupovány jako zboží, jsou množeny, převáženy a využívány nejrůznějšími způsoby za účelem zisku. I dnes se pálí cejchy, bolestivě mrzačí těla, kastruje, rozdělují se rodiny a beztrestně se zabíjí. „Ve své době bylo otrokářství systémem, který výborně fungoval ekonomicky, byl podpořen tehdejšími zákony, předpisy i prohlášeními tehdy moderních vědců a filozofů. Přesto jej z dnešní perspektivy vnímáme jako neobhajitelný a zrůdný. Stejně se jednou bude nahlížet na dnešní dobu, na naše otrokářství a holokaust zvířat – jako na nepochopitelnou dobu temna,“ doplňují organizátoři.
Pro celosvětové hnutí 269life je to v České republice již pátá akce podobného ražení. V červnu letošního roku uspořádali například veřejné cejchování rozžhaveným železem, které se ve světě běžně používá ke značkování tzv. hospodářských zvířat. Vyjádřili tak nesouhlas s degradováním cítících bytostí na pouhé cifry.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *