24.8. Demonstrace za osvobození a solidaritu se zvířaty

Read this article also in English.

PRAHA – V sobotu 24. srpna proběhne na Andělu Demonstrace za osvobození a solidaritu se zvířaty.

Aktivisté se v 11:30 sejdou, aby tichou formou upozornili na násilí páchané na příslušnících jiných druhů, kteří, ač nemluví lidskou řečí, cítí bolest stejně jako my, lidé.

269_earthings

Protestní akce s podtextem „Přestaňme být slepí k nespravedlnosti“ se ve stejný den koná ve více jak 33 městech po celém světě. „Byli jsme naučeni být slepí k násilí na zvířatech, zneužíváme je pro své jídlo, oblečení, zábavu, výzkumy i jako „domácí mazlíčky“, ale zapomínáme, že máme možnost volby. Otevřme oči a spojme se proti tomuto násilí, ne jako členové organizace, ani jako členové druhu homo sapiens, ale v první řadě, jako jedni z mnoha z pozemšťanů,“ apelují na veřejnost čeští organizátoři z hnutí 269.

Mezinárodní hnutí 269life vzniklo na podzim loňského roku v Izraeli, kdy se tři mladí aktivisté nechali veřejně označkovat rozpáleným železem, které se v některých částech světa běžně používá pro značení dobytka. Tento čin zvedl vlnu solidarity po celém světě. V České republice je to již několikátá akce, jejíž cílem je ukončení zneužívání zvířat.

 www.269life.com
 www.269.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *