Tisková zpráva k události „21.12. – Aktivisté se v centru Prahy nechají ulovit na háky jako ryby“

Read this article also in English.

PRAHA – V sobotu 21. prosince ve 14 hodin se na pražském Andělu sejdou ochránci práv zvířat, aby na vlastní kůži prožili zlomek toho, čím si prochází tzv. vánoční kapři. Vyjádří tak svůj nesouhlas s každoročním masakrem v ulicích českých měst.269_kapri

Aktivisté z hnutí 269 chtějí veřejnosti přiblížit bolest a utrpení, kterým si každý rok projdou miliony kaprů jen ve jménu tradice a zvyku. Upozorňují na fakt, že Vánoce jsou svátky klidu, míru a lásky a není jediný racionální důvod oslavovat je v ulicích plných krve s pohledem na uřezané hlavy ryb. 

„Mnozí z nás odsuzují býčí zápasy, či podřezávání hrdel zvířatům na muslimský svátek Al-adhá, ale málokdo se zamyslí nad tím, že tyto krvavé rituály jsou si s vánočním prodejem ryb, který považujeme za normální, tolik podobné. Ve jménu několik desítek let staré tradice obětujeme spoustu nevinných zvířat a odmítáme si připustit, že i vánoční kapr, stejně jako ostatní ryby, vnímá bolest srovnatelně s našimi domácími mazlíčky, s tzv. hospodářskými zvířaty či s námi lidmi,“ říkají organizátoři akce.

Ačkoli jsou si aktivisté vědomi způsobu výlovu vánočních kaprů, forma jejich protestu bude mít spojitost s chytáním ryb obecně známým způsobem rybaření. Poukazují tak na skutečnost, že tento problém není pouze sezónní záležitostí, která po krvavých svátcích zmizí. „Tzv. vánoční kapři jsou jen dobře viditelnou ukázkou celkové problematiky rybolovu. Např. velikost populace oblíbeného tuňáka klesla na pouhých 10% dřívějšího stavu a zařadil se tak mezi ohrožené druhy živočichů,“ rozvádí aktivisté myšlenku protestu.

„Při pořádání podobných akcí jsme se nejednou setkali s turisty, kteří se přijeli podívat na vánoční Prahu a prodejem vánočních kaprů byli upřímně zděšeni, zaskočeni a přirovnávali jej k barbarství,“ doplňuje mluvčí hnutí Barbora Malá.

„Apelujeme na širokou veřejnost: Nezapomínejme, že máme právo volby. Zvolme si cestu bez zbytečného utrpení, vykořisťování a zabíjení. Oslavme Vánoce v míru a lásce, ale neomezujme ji pouze na lidský druh,“ uzavírají organizátoři.

Bolest je bolest
Krev je krev
Strach je starch

Více informací:
Barbora Malá, tel.: 601 385 486, mail: free269cz@gmail.com

 www.269life.com
 www.269.cz

 www.facebook.com/events/257683907715773

 Logo pro tisk

4 thoughts on “Tisková zpráva k události „21.12. – Aktivisté se v centru Prahy nechají ulovit na háky jako ryby“”

  1. Vy srovnáváte pomalý a bolestivý týrání býků v corridě a týrání zvířat a nakonec podříznutí, že umírají dlouhý minuty se zabíjením kaprů? Tak to je vtipný. Když to člověk umí, tak kapr cítí 1-2 rány a pak je po všem a drtivá většina lidí se snaží, aby kapr u toho dlouho netrpěl. Jinak lovení tuňáků a vánočních kaprů se nemůže absolutně srovnávat, protože kapři se účelově vytírají, čímž je jejich populace zachována.

    Mimo to, i rostliny jsou živý stvoření tak mějte soucit a žerte hlínu a šutry. zdar.

    1. Vy jste se toho kapra ptal, co cítí, že tu tak mudrujete? Šutry a hlínu si žerte vy, my vegani máme tolik dobrot, že to ostatní ani nepotřebujeme.

    2. A Vy vegane, jste se toho kapra ptal, co cítí, že tolik víte o jeho bolesti a utrpení? Umíte řeč zvířat jako Arabela a on Vám to do detailu vše popsal? To asi těžko, ta ji uměla díky tomu, že snědla MASO z hada.. Tak si běžte ty vaše dobroty žrát někam, kde Vás není slyšet a přestaňte normálním lidem kurvit den, VY VOLE!

    3. A vy mrchožroute, neurážejte, to jediné je to, co umíte, nemáte žádné argumenty, tak jen urážíte a ponižujete! Toto je stránka pro vegany a ochránce zvířat, a vy sám tady nemáte co pohledávat! Nechte vegany na pokoji a nekurvite jím den, vy PRIMITIVE! Lezte už navždy, víte kam, a cpěte si svoje břicho mrtvolami! Už nás neotravujte!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *