Aktivisté v sobotu připomenou vliv Čechů na současný alarmující stav oceánů

oil-spill-jason-momoa-talks-aquaman-is-he-set-to-be-an-anti-heroPRAHA – V sobotu 30. 5. 2015 budou aktivisté z hnutí 269Life opět upozorňovat na kruté zacházení se zvířaty. Tentokrát chtějí poukázat na devastaci světových oceánů a dopady lidské činnosti na ekosystém naší planety.
 V 15 hodin se v dolní části Václavského náměstí sejdou aktivisté, kteří budou vlastními těly znázorňovat scény kruté reality např. nadměrného rybolovu, lovu velryb a delfínů, ale i ropného a chemického znečištění oceánů.

„Situace je kritická. 75 % hospodářsky významných druhů ryb je loveno na hranici udržitelnosti, či je zcela zdecimováno. Populace oblíbených druhů velkých ryb jako je tuňák, mečoun, treska či platýs jsou na pokraji vyhynutí. Jejich populace na celém světě klesly o 90 %,” uvádějí aktivisté. „Oceány pokrývají téměř 71 % zemského povrchu. V posledním desetiletí se každý rok z lodí nedopatřením vylilo v průměru 650 000 barelů ropy. Ročně zabije plastový odpad až 1 milion mořských ptáků, 100 000 mořských savců a nespočet ryb. Až 100 milionů žraloků je zabito každý rok kvůli svému masu a ploutvím. Rybolov pomocí vlečných sítí má za následek drastické ničení ekosystému mořského dna. Každoročně se vyloví až 96 milionů tun mořského života. Ve světových mořích a oceánech skončí každý rok přibližně 10 milionů tun odpadků. Do roku 2048 se oceány zhroutí a budou prázdné. Většina lidí si ale vůbec neuvědomuje závažnost této situace,“ doplňují.

Akci s názvem „Voda je život” pořádá česká odnož celosvětového hnutí 269Life a je součástí zatím největší celosvětové kampaně za práva zvířat, kterou aktivisté nazvali „Respektuj život”. Ta vyvrcholí symbolicky 26. 9. 2015 ve více než třiceti zemích po celém světě. Aktivisté touto kampaní upozorňují na různé druhy zneužívání zvířat a nabádají k empatii a úctě k cítícím bytostem bez rozdílu.
  
Více informací: 
Vendula Hlavová, tel.: +420 734 103 323, mail: free269cz@gmail.com
 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *