Otevřená záchrana dvou prasat ve Švédsku

 

Švédští aktivisté osvobodili dvě prasata z velkochovu a dali jim tak šanci na nový bezpečný život.

Tisková zpráva  Tomma burar (Prázdné klece):
 
„Dnes v noci vyrazili 4 aktivisté ze skupiny přímé akce Tomma burar do prasečího velkochovu ve středním Švédska, aby zachránili dvě prasata, Selmu a Louise, před jistou smrtí. Aktivisté za sebou zanechali podepsaný dopis a několik sušenek. Poté prasata odvezli do milujícího domova a akci oznámili policii.
 
Dnešní akce je první otevřenou záchranou ve Švédsku. Otevřená záchrana znamená, že aktivisté neskrývají své identity, činy ani motivy.
 
 

„Dokud je zločinem zachraňovat životy prasat odsouzených na smrt, je naší morální povinností zákon porušit. Je etickou katastrofou, že na zvířata pohlížíme jako na zdroje, když jsou stejně jako my cítícími jedinci,“ říká Sara Andersson (28) z Västerås, která se záchrany účastnila.

Dnes si Selma a Louise budou moci poprvé zahrabat v hlíně. Nebudou si muset rypáčky odírat o betonovou podlahu a budou moci prožít život bez vykořisťování, dokud nezemřou přirozeným způsobem.
 

„Myslím, že většina lidí vlastně nechce zvířata jíst. Jen jsme tak naučení,“ říká  Martin Smedjeback (42) z Haninge.


Uvnitř chovu byli aktivisté oblečeni do ochranných obleků, aby minimalizovali riziko kontaminace. V dopisu pro farmáře vysvětlili, že záchrana není mířena proti jednotlivci.  Během měsíce srpna budou dalšími způsoby pokračovat v šíření povědomí o vykořisťování a zabíjení jiných zvířat.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *