Slavnostní večeře

PRAHA – Ve čtvrtek 27. 8. se na Náměstí Republiky sejdou aktivisté za práva zvířat, aby v rámci celosvětové kampaně „Respektuj život“ upozornili na týrání zvířat v masném průmyslu. 

V 18 hodin se před obchodním centrem začne odehrávat nezvyklá podívaná. Ochránci zvířat zde vystrojí slavnostní hostinu. Podávat se bude hovězí, vepřové, či kuřecí maso, tentokrát však v podobě, od které se snaží většinová společnost odosobnit.

 

„Říkají nám, že kočky a psi si zaslouží lásku a úctu. Že každá kočka a každý pes je jedinečná osobnost s vlastním charakterem. Nazýváme je jmény a vítáme je ve svých domovech. Považujeme je za součást rodiny a cítíme rozhořčení, pokud jim někdo ubližuje! Také nám ale říkají, že jíst maso je normální, přirozené a nezbytné. Říkají nám, že kravské, prasečí a kuřecí maso je jídlo a že ho konzumujeme, protože tak funguje potravinový řetězec. Protože to tak bylo odjakživa.

 

Co už nám ale neřekli je, že mezi zvířaty, která milujeme, a zvířaty, která jíme, není rozdíl. To, čemu říkáme hovězí, vepřové a kuřecí, jsou ve skutečnosti prasata, kuřata a krávy: inteligentní, citlivá a zvídavá zvířata – každé z nich má jedinečnou osobnost s vlastním charakterem. Každé z nich má stejnou schopnost cítit radost i bolest – tak jako naši psi: jsou to zvědavé a chytré bytosti, vyhledávají potěšení, zažívají strach a cítí zděšení, nudu i stres. Přesně tak jako psi. Jsou si hluboce vědomy svého života a chtějí žít život bez zneužívání.“ říká mluvčí hnutí 269 Vendula Hlavová.

 

Hnutí 269, které vzniklo v Izraeli a postupně se rozšířilo po celém světě, je známo svými kontroverzními protesty. Cílem hnutí je zvýšení povědomí a vzdělání lidstva tím, že ukazují nespravedlivé zneužívání, kterému jsou zvířata podrobena. Protože věří, že zvířata by neměla být zotročena. Protože jsou přesvědčeni, že tato planeta nepatří pouze lidem.

 

Kampaň Respektuj život, do které se zapojili ochránci zvířat z celého světa, vyvrcholí v Praze a v Brně 26.9.


Vice informací:

Slavnostní večeře
free269cz@gmail.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *