26.9. 2015 Praha- RESPEKTUJ ŽIVOT

Celosvětová kampaň Respect Life, která upozorňuje na kruté využívání zvířat v moderní společnosti, probíhá již od února 2015. Každý měsíc se nese v duchu jiného tématu problematiky zneužívání zvířat. Se základním heslem Respektuj život! kampaň striktně odmítá degradaci zvířat na pouhé zboží a jejich jakékoli využívání. Již motto kampaně jasně říká, že zvířata nebyla stvořena pro lidi, ale že mají stejné právo na svobodný život jako kdokoli z nás a naší základní morální povinností je respektovat je jako plnohodnotné bytosti.
Do kampaně se zapojilo již více než 70 měst po celém světě a mnoho různých organizací. Zapojit se může opravdu každý, a tak ani vy neváhejte a připojte se k dobré věci. Lidé po celém světě se zapojují jak fyzicky, tak i virtuálně. Aktivisté tak upozorňují na realitu zneužívání zvířat v zábavním průmyslu, na kožešinových farmách, za zdmi výzkumných laboratoří, ve velkochovech a na dalších ne méně krutých místech.

Jedná se o doposud největší celosvětové propojení, kdy se všichni soucitní lidé sjednotí v boji za práva zvířat a vyjádří tak svůj nesouhlas s jejich zotročováním. Po celém světě pak kampaň vyvrcholí 26.9.2015, kdy v tento den budou ve všech zapojených městech veřejná shromáždění. Oficiální událost proběhne i v Praze a Bratislavě. V Praze se setkáme v Café Na půl cesty, kde bude probíhat promítání zbrusu nového dokumentu Respect life, tetování čísla 269, výstava a dražba obrazů s tématikou ochrany zvířat, jejíž výtěžek půjde na výrobu a umístění billboardu propagujícího práva zvířat. Na místě budou rovněž stánky různých organizací, kde se budete moci informovat o dané problematice a kde se dozvíte, jak můžete pomoci té či oné organizaci v jejich snažení.

 

Pokud ani Vám není lhostejné utrpení zvířat, řekněte jasné ne degradaci zvířat a připojte se k celosvětové vlně solidarity za práva cítících bytostí. Žijeme ve 21. století, kde není pro barbarské zotročování zvířat místo. Respektujte život a přijďte vyjádřit svůj nesouhlas! Jste jejich jediná naděje!

 Více o akci Respect Life se dozvíte také zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *