Světový den laboratorních zvířat

24. dubna je světovým dnem laboratorních zvířat. Po celém světě se za zavřenými dveřmi dějí otřesné pokusy na nevinných bytostech. Po celém světět jsou zvířata bolestivě týrána, pálena, oslepována, nutí je inhalovat jedovaté splodiny, jsou infikována chorobami a na závěr toho všeho jsou zabita, pitvána a vyhozena jako bezcenné odpadky.
Nezapomeňte na tato zvířata, šiřte povědomí o testování na nich a naučte se, jak se přestat podílet na jejich utrpení.


Následující video je pouze malou ukázkou všech hrůz, které se dějí při testech na zvířatech.

BUAV (British Union for the Abolition of Vivisection, nyní Cruelty Free International – britská skupina bojující za zákaz testování na zvířatech) při svém vyšetřování odhalila šokující využívání velmi mladých štěňat a koťat při experimentech v britské laboratoři. Vyšetřování, které proběhlo ve společnosti MDS Animal Health (fungující také v ČR) odhalilo, že zvířata byla ve věku mezi čtyřmi týdny až šesti měsíci využita při experimentech a zabita. Tohle je tajemství, které výzkumné společnosti nechtějí vypustit do společnosti. Takto mladá zvířata byla zabíjena a jejich těla byla rozřezána kvůli testování.
V průběhu vyšetřování BUAV, které probíhalo 8 měsíců, bylo v jedné laboratoři MDS Animal Health v UK zabito 92 štěňat bíglů, 10 dospělých kojících fenek bíglů, minimálně 15 koťat a dále neznámý počet králíků, telat a kuřat.
Některá ze zvířat, hlavně králící, telata a koťata, trpěla symptomy závažných i smrtelných chorob. Množství králíků muselo být zabito z důvodu nesnesitelné míry jejich utrpení. Koťata byla využívána k experimentům, při nichž trpěla ztrátou hmotnosti, vysokými teplotami a vředy. Koťata byla zabita dříve, než dosáhla věku šesti měsíců. Jejich těla byla pitvána a následně vyhozena do koše jako odpad.
Do laboratoře byly také doruovány březí fenky bíglů. Po porodu jim bylo dovoleno být se štěňaty pouze pár týdnů. Většině z nich byla štěňata krutě odebrána ve věku okolo pěti týdnů, aby byla využita pro výzkumné účely. Jakmile byla štěňata odebrána, fenky byly zabity, často během pár minut po odebrání štěňat. Tyto důvěřivé fenky byly vnímány pouze jako rozmnožovací stroje sloužící jako zdroj štěňat k výzkumům. Společnost nemá žádný systém pro umísťování těchto fen, které se nehodí k výzkumu a po porodu již pro ně nejsou žádoucí. Také některá štěňata, nevhodná či nežádoucí pro testy, mohla být propuštěna. Otřesné je, že propouštění zvířat se děje pouze velmi zřídka, protože pro firmu je snadnější nepotřebná zvířata zabít.
Na většině štěňat, z nichž část byla stará pouze 6 týdnů,  byly prováděny pokusy a následně byla zabita. Štěňata byla znehybněna, byla jim podána smrtící injekce, poté byla jejich malá těla rozřezána a poslána k analýze.

zdroj
Cruelty Free International
https://www.youtube.com/user/theBUAV
https://www.crueltyfreeinternational.org/

Strach je strach. Krev je krev. Bolest je bolest. Všichni jsme 269.

 

1 thought on “Světový den laboratorních zvířat”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *