Izrael – veganský národ

Veganství se v Izraeli rozrůstá rychleji, než v jiných zemích. Důvody, jež k tomu mohou vést, můžete zhlédnout v následujícím krátkém videu, další informace potom v článcích níže. 

Sílícího veganství v Izraeli si všimli také novináři z BBC News, překlad krátkého článku si můžete přečíst v následujících odstavcích. 
 

Veganství zakořenilo v zemi mléka a medu

 
Při typickém večeru v Nanuchka, populární gruzínské restauraci v Izraelském Tel Avivu, je vzduch plný hudby a alkohol volně proudí. 
 

Ještě před pár lety byla Nanuchka běžná gruzínská hospoda servírující tradiční pokrmy jako khachapuri – sýrový chléb, nebo khinkali – knedlík naplněný masem. Pak se Nana Shrier, okázalá majitelka místa, které je zdobeno erotickým uměním, stala vegankou – v zemi, která se stává nejveganštějsí zemí na světě. 
Rozhodla se, že celou svojí restauraci převede na restauraci bez masa a bez mléka, přestože jí přátelé a kolegové radili, aby to nedělala.
Izraelci se tam však hrnou a restaurace je úspěšnější než kdy jindy.

Nana Shrier

Pro vegany je vše, co pochází ze zvířat, tabu. Je podobné, ale přísnější, než vegetariánství. Vegani nejí vejce a sýr, nepijí mléko, a vyhýbají se medu. Kůže, vlna a hedvábí jsou také odmítány. 
Zatímco sedíme v Nanuchce a jíme veganské tsatsivi (ve které je kuře nahrazeno květákem), Nana říká, že konzumace zvířat je jak neetická, tak nezdravá. 
„Nelíbí se mi to, “ vystěluje a znechuceně se ušklíbne. „Ve steaku cítím tělo zvířete, cítím zvíře ve filé, cítím krev. Nelíbí se mi to.“

Veganské předkrmy v restauraci Nanuchka
veganská verze pokrmu  šauarma

Nana říká, že veganství má další výhodu, protože někdy se lidé  po snědení například steaku nebo cheeseburgeru cítí bez energie a unavení. 
„Když sníte veganské jídlo, máte spoustu energie na dělání jiných krásných věcí,“ říká se stydlivým úsměvem. 
Když je dotázána, jestli naznačuje, že vegani mají lepší sexuální život než jejich masožraví protějšci, začne se srdečně smát a odpovídá „samozřejmě!“

Veganští vojáci
veganství se v Izraeli stalo natolik významným, že izraelské obranné složky začaly nabízet svým vojákům veganská jídla, nekožené boty a barety z jiného, než vlněného, materiálu. 
Desátnice Daniella Yoeli ze základny na jihu Izraele říká, že jídlo nestojí za to, aby o něm psala domů, ale je šťastná, že má možnost jíst kuskus a čočku místo řízku či šauarmy. 
Yoeli říká, že vždycky milovala zvířata a vegetariánskou se stala v dětském věku. Na vegaství přešla teprve nedávno. 
Veganství je pro ni tak důležité, že kdyby armáda nedokázala zajistit podmínky při nichž není ublížováno živým tvorům, asi by nenastoupila do armády do bojové jednotky, kde by si nemohla obstarávat vlastní jídlo. 
Někomu se může zdát, že být vegan a voják, si odporuje, ale Yoeli zdvořile nesouhlasí. 
„V Izraeli v armádě sloužíme, abychom ochraňovali naše občany, takže si nemyslím, že by to byl paradix,“ říká, zatímco jí přes rameno visí puška M-16. 
„Stejně jako chci ochraňovat zvířata, chci ochraňovat i lidi. Proto jsem v boji, proto jsem v armádě.“

Daniella Yoeli

Druhová revoluce
Omri Paz vede izraelskou organizaci „Vegan Friendly“ a říká, že 5% Izraelců  jsou vegané a toto číslo stále stoupá. V Izraeli se nachází asi 400 restaurací, které veganům vycházejí vstříc, včetně světově prví veganské pobočky Domino’s Pizza (americký řetězec restaurací). 
Omri Paz přisuzuje vzestup veganství v Izraeli populární přednášce Garyho Yourofského,   která má celostěvtově miliony shlédnutí. Jen v Izraeli má více než milion shlédnutí, což je hodně na zemi, která má jen něco okolo 8 milionů lidí. 
Yourofského přednáška je o krutosti živočišné výroby a zacházení se zvířaty srovnává s holokaustem.
Omri řekl, že potom, co video shlédl, týden neopustil svůj pokoj. Říká, že toto je problém občaských práv našeho století. 
„Tak, jak před 300 lety nebyli černí rovnocenní bílým, tak, jak před 100 lety byla emancipace žen, tak si myslím, že 21. století je stoletím pro revoluci práv zvířat.“ 

Omri Paz

Původní článek – Erica Chernofsky, BBC News, Jerusalem  

Bližší informace o zavedení veganské stravy v izraelské armádě si můžete přečíst na následujích řádcích v překladu článku z února 2015 ze stránek The Times of Israel. 

Izraelské ozbrojené složky přijaly nové, veganské jídleníčky

běžné jídlo z jídelny IDF


Armáda bude vojákům nabízet více čerstvé zeleniny, méně majonézy a více celozrnné mouky. 

Od února 2015 izraelská armáda servíruje čočkové burgry, obilné saláty a celozrnné pity. 
Je to velká změna pro instituci, která byla zvyklá podávat konzervovanou kukuřici, burek a nadáchané bílé rolky. 
„Bude to o hodně zdravější,“ uvedl plukovník Avi Harel, velitel Centra jídla.
Posun armády ke zdravější dietě částečně je výsledkem říjnové (2014) demostrace veganských vojáků, kteří si stěžovali, že v jídelnách nemají co jíst. 
Podle Harela je v izraelské armádě okolo 500 veganů (údaj z r. 2015). Do března roku 2015 bylo těmto vojákům dovolováno kupovat si jídlo mimo jídelnu, kde bylo podáváno jídlo z masa, vajec a mléčných produktů. 
Podle Harela budou čočkové burgry servírovány pouze veganům. Přesto je podle výživové poradkyně Orit Ofir užasné, že Izraelská armáda vůbec servíruje čočkové burgery. „Dodá to člověku veškeré proteiny a železo, ale bez cholesterolu z masa.“
Velitel, který má na starosti jídlo, spolupracuje s několika nutričními poradci, aby přepracovali armádní jídleníček a rozšířili veganskou nabídku. Hlavní bylo najít vhodnou náhradu za tradiční armádní masové obědy. Vybrali luštěninové a ořechové burgery, podobné těm, které se dají koupit mražené v supermarketech a veganských řetězcích.
Podle Channy Fouldes mají rádi hutné čočkové burgery dokonce i lidé, kteří se jinak veganské stravě vyhýbají. Fouldes nabízí veganské burgry na domácí bezlepkové bulce s hranilkami ze sladkých brambor v její veganské restauraci Nagila v Jeruzalému. Říká, že burger tě vždycky uspokojí. 

veganský burger z restaurace Nagila

Změny v menu budou nařízeny ve všech armádních kuchyních, aby byly uspokojeny požadavky vojáků na zdravější jídlo. 
„Vojáci nechtějí burek – šťavnaté plněné pečivo, které je plné tuků, chtějí vidět méně salátů s majonézou a konzervovanou zeleninou,“ říká Harel. 
Jeho jednotka přepracovala celou armádní stravu, upustili od polotovarů a přesunuli se k čerstvějším a syrovým surovinám, které vyžadují jinou přípravu a přístup k vaření. 
Příděly jídla při akci budou stále využívat předpřivaného jídla, ale armádní jídelny přidají více různých druhů jídla, jako třeba pita chléb a rolky připravené z celozrnné mouky, více luštěninových a zeleninových salátů, rýži, kuskus a těstoviny částečně z celozrnné mouky. 
V kuchyni používají především řepkový olej. Podle Harela již nyní používají méně olejů, ale kuchaři se musí naučit jak vařit jinak. 

Armáda bude přidávat výběr sojových produktů k snídaním původně založených na produktech z kravského mléka, ale to bude nejdříve v létě (2015), jak vysvětlil Harel.
Ofir říká, že změna jídelníčku armády ukazuje jak se vegaství stává způsobem života Izraele.
„Je to trend, který se uchytává. Stále více restaurací a řetězců přidává veganské nabídky. Dokonce i společnosti jak Strauss mají fazolové saláty, Tnuva má sojové produkty a Tivol veganské burgery. To jsou známky toho, že veganství sílí.“ 
Ofir podotýká, že návštěva Garyho Yourofského v roce 2012, byla pro mnoho Izraelců bodem zlomu. Kromě toho, že měl v zemi několik přednášek, část jeho proslovů byla vysílána v televizi na 2 kanále, kde tato vysílání patří k jedněm z nejsledovanějších. 
„Změnilo to způsob, jakým lidé jedí“, řekla Ofir. „Z toho co vím, noví vegané to dělají z ideologických důvodů. Je to o zvířatech, o životním prostředí a jsou tomu oddaní.“
Na loňském letním Vegan Festu (2014) se setkalo 15 000 Izraelců aby jedli hráškové hot-dogy a veganskou pizzu s veganským sýrem z Domino’s. Na vyprodané veganské konferenci mluvili výživový poradci a kuchaři o zdrojích proteinů a železa ve veganské stravě. V zemi jsou více než dva tucty čistě veganských restaurací a kaváren,  včetně řetězce Buddha Burger v Tel Avivu, Haifa a Eilat a veganské šauarma franšízy v Tel Avivu, Beerševě či Jeruzalémě. 
Ofir říká, že Izraelci snadno přecházejí na veganství, nebo bezmasou dietu, protože cizrnový falafel a hummus jsou příkladem tradiční místní kuchyně. Říká, že milují mléko a maso, ale i luštěniny. 
Když se tak velká a vlivná organize, jako jsou izraelské ozbrojené složky, stanou zastáncem veganství a zdravé stravy, je to signál, že se časy mění. 
„Žádají to stejně jako kdekoli jinde,“ říká Harel. „A my můžeme ovlivnit to, co má voják na talíři.“  

Původní článek – Jessica Steinberg, The Times Of Israel 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *