Veggie Náplavka Summer 2016

Přijďte oslavit 1. května na pražskou Náplavku, kde se bude odehrávat velká veggie akce. Kromě toho, že nás můžete navštívit na našem stánku, tak si můžete užít také spoustu veganských dobrot, nakoupit veganskou kosmetiku či obuv. 
Akce bude mít bohatý program, spoustu workshopů i přednášek a bude se promítat film Cowspiracy. 


Největší česká akce zaměřená na zdravé a etické stravování se uskuteční na letošního prvního máje na oblíbené pražské Náplavce.

Veggie Náplavka nabídne kompletní průřez moderní veganskou gastronomií na velkém venkovním trhu, bohatý program pro dospělé i děti, chybět nebudou ani tematické workshopy, zástupci českých neziskových organizací a sportovní exhibice. Stylově – na lodi Tajemství – budou moci návštěvníci také zhlédnout film Cowspiracy, upozorňující přehlednou a poutavou formou na environmentální souvislosti našeho stravování.

Veganský životní styl zažívá v poslední době obrovský rozmach. Veggie Náplavka, jejíž první ročník proběhl loni na podzim, a další eventy projektu Vegan Fighter propagujícího zdravou a etickou sportovní výživu, jsou toho jasným důkazem. Loni se akce zúčastnilo asi 6 000 návštěvníků, letos pořadatelé očekávají další nárůst.

„Veggie Náplavka chce ukázat široké veřejnosti, jak neuvěřitelně chutná a nápaditá je veganská gastronomie, a to jak pro běžný život, tak i sportovní jídelníček. A že dnes už kvůli tomu, abychom žili zdravě a chutně nemusí umírat žádná zvířata.“, říká Iva Linda Maruščáková hlavní organizátorka Veggie Náplavky. Návštěvníci budou moci ochutnat to nejlepší z čistě rostlinných jídel a poznat moderní gastronomické trendy, jako je například raw strava, která bude na Náplavce hojně zastoupená. 

Podobně významné místo jak gastronomie pak bude mít i prezentace toho, jak je rostlinná strava prospěšná ze zdravotního hlediska nebo při náročných fyzických výkonech. Návštěvníci se o tom budou moci přesvědčit například během sportovních exhibicí. „Chceme zbořit mýtus o tom, že pro sílu je potřeba jíst maso,“ říká Jan Müller, mistr světa v supertěžké váze v thajském boxu, vegan a další z týmu organizátorů. „Výsledky veganských sportovců z poslední doby naopak ukazují, jak nám vyvážená rostlinná strava prospívá.“ 

Akce začíná 1.5. v 10 h na Rašínově nábřeží a potrvá až do večera. Vstup na ni je dobrovolný. 

Pořádá: Vegan Fighter / Česká veganská asociace

fb událost akce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *