Každý má své jméno

Každý má své jméno / provokativní demonstrace

2.5.2016, dva dny před dnem památky obětí holocaustu, předvedli v Izraeli aktivisté z organizace 269 Life šokující uměleckou demostraci, která se konala blízko „Yad Vashem“, oficiálního památníku obětí holocaustu.Akce měla za cíl ukázat veřejnosti podobnost mezi holocaustem Židů a holocaustem zvířat. Měla za cíl otevřít oči lidí tak, aby viděli hrůzy, které zvířata prožívají každý den v různých odvětvích lidského průmyslu. Nazýváme se osvícenou společností, ale nedaří se nám vidět podobnosti: zvířata jsou cítící bytosti, která si uvědomují sama sebe. Jejich osobnosti jsou však vymazány. Zvířata jsou očíslována, oddělena od svých rodin a zmasakrována po desítkách a tisícech milionů. Přepravována strašnými způsoby na jatka. Vyděláváme na jejich utrpení, zneužíváme každý centimetr jejich těla, včetně jejich tuku a kůže.


Stejné praktiky, které lidé používali při holokaustu Židů, byly vyvynuty a poprvé použity v průmyslu vykořišťujícím zvířata. Je na čase, aby si lidé uvědomili, že nejsou nadřazeni ostatním bytostem, stejně jako za druhé světové války nebyly nacisti nadřazeni jiným rasám. Každá žijící bytost má právo být svobodná, má právo nebýt vykořisťována!

Všichni jsou 269


Další informace můžete získat v knize Věčná Treblinka od Charlese Pattersona, nebo v přednášce Alexe Hershafta, přeživšího Varšavského ghetta :

 


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *