Demonstrace Bez pocitu nadřazenosti 3. 9. 2016

Dne 3. 9. 2016 se bude v Praze konat demonstrace s názvem Bez pocitu nadřazenosti.

vypalování 269

Hnutí 269 vzniklo v roce 2012 když se tři aktivisté za práva zvířat nechali označit žhavým železem ve tvaru číslic 269. 269 je číslo, kterým byl označen jeden býček pocházející z velkochovu a toto číslo bylo jeho jediné označení. Jeho život byl degradován na položku v seznamu, jeho osud od narození předurčen k předčasnému a krutému konci na jatkách. Měl být zabit ve věku, který odpovídá dětskému, jeho tělo mělo být rozsekáno na kusy a skončit na talíři lidí. Jeho číslo bylo vybráno, aby symbolizovalo všechna zvířata zotročená v systému lidí a stalo se symbolem dnes již celosvětového hnutí za osvobození zvířat.

Na celém světě trpí a umírá rukou člověka ročně téměř 70 miliard suchozemských zvířat a ještě větší počet zvířat vodních. Ač jsou všechna tato zvířata schopna cítit strach, bolest i radost, mají své vlastní zájmy a jejich těla jsou stejná, jako ta naše, lidé tyto skutečnosti přehlížejí a dál z malicherných důvodů tvoří pro tato zvířata peklo na zemi.

My jsme se rozhodli, že lidské nadřazenosti již bylo dost a bojujeme za ty, kteří křičí, ale nikdo je nechce slyšet. Bojujeme za zvířata, kterým je upřeno právo nejzakládnější – právo na jejich vlastní život. Bojujeme za zvířata, jež jsou uvězněna pro zábavu člověka a odsouzena k celému životu v kleci ZOO, či týrána pro potěchu diváků v cirkusech. Bojujeme za zvířata tpící a umírající pro chuť a chvilku lidského požitku. Žádná klec nebude nikdy dost velká a žádná smrt bezbolestná.

Akt dobrovolného vypálení čísla 269 aktivistům je symbolem názoru, že žádná živá bytost nesmí být degradována na pouhé číslo, žádný život nesmí být zotročen – bez ohledu na pohlaví, barvu pleti, či živočišný druh.
I my v České republice se přidáváme k boji za osvobození zvířat. Řada našich aktivistů se dne 3. 9. 2016 připojí k mnoha dalším, kteří se po celém světě nechali označit žhavým železem jako projev solidarity se zvířaty.

Odkaz na událost na facebooku 

Datum: 3. 9. 2016
Čas: 15:00
Kde: Můstek, Praha

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *