Indie pro zvířata 19. 9. 2016

 

14125145_1078791032201915_2593020733782545108_oDne 18. 9. 2016 bude v Indii spuštěna velká kampaň na ochranu práv zvířat pod hlavičkou hnutí India Unites For Animals. V rámci toho proběhne dne 19. 9. 2016 celosvětově klidný protest před indickými ambasádami. Zhoršující se situace v Indii vzniká především z důvody zastaralých zákonů o ochraně zvířat z roku 1960,jež by měly předcházet krutostem páchaných na zvířatech. Tento zákon ale zvířata ochraňuje naprosto nedostatečně a připravovaný návrh nového zákona na ochranu zvířat (Animal Welfare Bill) byl v roce 2014 bez úspěchu smeten ze stolu. Proto je potřeba vyvinout na indickou vládu větší tlak a globálně spojit více lidí, aby Indie pochopila, že musí své zákony změnit.

V průběhu posledních let se Indie stala největším vývozcem hovězího masa a 5. největším vývozcem kůže.
Staví obrovské laboratoře pro testování na zvířatech, kde se bude testovat také na koních, orangutanech, psech, gorilách a dalších zvířatech.
Dále Indie dováží ohrožené druhy tučňáků, kteří jsou umisťováni do nevyhovujících podmínek stísněných prostor v ZOO, staví vodní zábavní parky se stovkami dovezených druhů vodních živočichů.
Někteří lidé v Indii lijí na zvířata kyselinu, upalují štěňata pro zábavu a zabíjejí stovky toulavých zvířat, to vše pouze za malou pokutu (cca 18 Kč).

Zvířata v Indii prožívají tolik utrpení, že nemůžeme jen nečinně přihlížet. Rozhodli jsme se protestovat, dokud vláda nezmění nastavenou politiku a nezakáže kruté projekty, jako jsou zábavní vodní světy a vědecká pracoviště pro testování zvířat. Nepřestaneme protestovat, dokud vláda nevysvětlí pokrytectví spojené s vývozem hovězího masa a kůže ze země, kde je kráva posvátným zvířetem a dokud neupraví zákony a nezvýší postihy za týrání zvířat.

S plánováním akce začala dvě města pod hlavičkou hnutí India Unites For Animals. Nyní se účastní měst již přes 60 a Praha bude jedním z nich. Přidávají se lidé z jiných států, protože boj za ukončení utrpení zvířat nezná hranice. Postavíme se při klidné demonstraci před indickou ambasádu, abychom vyjádřili svůj nesouhlas s hrůzným zacházením se zvířaty v Indii. Zástupcům indické ambasády předáme požadavky na změnu indické politiky ve prospěch zvířat. Přidej se k nám a přijď vyjádřit svoji podporu indickým zvířatům a nově vznikajícímu hnutí India Unites For Animals. Přijď 19. 9. 2016 v 16:30 před indickou ambasádu a přidej se k tichému protestu.

Událost na FB

Místo: Milady Horákové 60/93, Praha 7

Datum: 19. 9. 2016

Čas: 16:30

1 thought on “Indie pro zvířata 19. 9. 2016”

  1. Howdy just wanted to give you a quick heads up. The text in your content seem
    to be running off the screen in Opera. I’m not sure if
    this is a format issue or something to do with browser compatibility but I
    thought I’d post to let you know. The design and style
    look great though! Hope you get the issue fixed soon. Thanks

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *